• biuro@domimedia.pl
  • pon - pt: 08.00 - 17.00
  • lip

    7

    2015

Oprawa muzyczna na weselu

Oprawa muzyczna to ważny element każdej imprezy okolicznościowej i jest szczególnie istotna podczas wesela. Oprawę muzyczną na weselu są w stanie zapewnić zarówno zespoły muzyczne, jak też DJ. Wybór zależy przede wszystkim od oczekiwań pary młodej. Z jednej strony zespół muzyczny zapewni często oryginalne utwory muzyczne. Z drugiej strony jest to znacznie kosztowniejsze, gdyż niezbędne jest zapewnienie noclegu czy wyżywienia dla większej liczby osób, które stanowią skład zespołu. Jednocześnie opłata dla zespołu muzycznego również bywa wyższa ze względu na konieczność zapłacenia całemu składowi muzyków.

Natomiast dj na wesele jest znacznie tańszym rozwiązaniem, gdzie w przypadku, gdy DJ ma jedynie zapewnić muzykę na weselu można liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych. Natomiast nieco większe koszty związane są z wynajęciem DJ-a, który ma na weselu zapewnić również dodatkowe usługi, do których można zaliczyć rolę wodzireja, który zarówno przygotuje jak też przeprowadzi różne zabawy weselne. Koszt jest zależny również od tego, czy dj na wesele ma uczestniczyć jedynie w weselu, czy również zapewnić muzykę podczas oczepin.

Przy wybieraniu DJ-a bardzo ważne jest również rozpoczęcie poszukiwań z odpowiednim wyprzedzeniem. Tylko w takim przypadku można mieć pewność, że DJ będzie miał wolne terminy, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku organizowania wesela w terminach, które są popularne wśród par młodych, czyli przede wszystkim w okresie letnim. Jednocześnie nie można zapominać, że warto jest wybrać więcej niż jednego DJ-a a dopiero po spotkaniu, na którym ustali się różne szczegóły dotyczące ceny i repertuaru, z dwoma lub trzema DJ-ami wybrać takiego, który najbardziej nam odpowiada.

© Copyright domimedia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.