• biuro@domimedia.pl
  • pon - pt: 08.00 - 17.00
  • paź

    5

    2015

Rozrywka w telewizji

Rozrywka telewizyjna regularnie podlega zmianom, co przede wszystkim jest związane z coraz bardziej nasyconym rynkiem telewizyjnym. Jednocześnie widzowie w coraz większym stopniu sięgają po programy tematyczne, które pozwalają na wybranie programów jedynie z takiej tematyki, która jest w sferze zainteresowania poszczególnych osób. Z tego telewizji, która są rozrywkowe i mają charakter ogólnotematyczny muszą w coraz większym stopniu walczyć o widzów. W tym celu pojawiają się programy, które mają na celu zwiększenie interakcji między widzami a programem. W ten sposób telewizja stara się zmniejszyć straty związane z ucieczką publiczności oraz korzystaniem coraz większej liczby widzów z Internetu.

W telewizji przede wszystkim zaczyna stawiać się na programy, które dodatkowo pozwalająca interakcję między widzami a uczestnikami programu. Do takich programów można zaliczyć super dzieciak oraz inne formaty talent show. Interakcja jest jedną z przewag, które posiada internet w stosunku do telewizji. Z tego powodu coraz większa liczba stacji telewizyjnych szuka sposobu łączenia formatów telewizyjnych z internetowymi.

Programy super dzieciak pozwalają zwiększyć liczbę widzów, co wynika z jednej strony z rywalizacji jaka występuje w takich programach ale również z elementu rozrywkowego związane z budowaniem emocji, które przekładają się na tworzenie stałej widowni takich programów. Tego rodzaju programy wzbudzają również duże zainteresowanie samych uczestników, którzy za pośrednictwem takich programów są w stanie uzyskać możliwość zdobycia popularności, co znów może pozwalać na rozpoczęcie zawodowej kariery artystycznej. W ten sposób możliwe jest wejście na bardzo konkurencyjny rynek rozrywkowy.

© Copyright domimedia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.