• biuro@domimedia.pl
  • pon - pt: 08.00 - 17.00
  • lip

    7

    2015

Jakie zadania realizuje hostessa?

W zależności od tego jakiego rodzaju imprezę ma obsługiwać hostessa musi one realizować nieco inne zadania. Trzeba to brać pod uwagę zarówno, gdy impreza realizowana jest w ramach wewnętrznego działu marketingowego firmy, jak też przy wybieraniu firmy, która ma za zadanie przygotować plan danej imprezy oraz zająć się jej organizacją. W przypadku imprez, które mają przede wszystkim charakter promocyjny, gdzie jedynie przedstawiane są produkty w celu budowania ich marki hostessy przede wszystkim mają się odpowiednio prezentować. Zakres informacji, które przedstawia hostessa nie jest w takim przypadku duży. Zupełnie inaczej jest w przypadku imprez, które mają bardziej charakter wizerunkowy lub informacyjny.

Gdy hostessy mają obsługiwać stoisko na targach bardzo często mają one za zadanie przyciągać uczestników targów, co znów wymaga umiejętności dobrego kontaktu z ludźmi. Istotne jest również, by hostessa potrafiła przedstawić wiele szczegółów dotyczących produktów prezentowanych na targach. Takie informacje przedstawiane są hostessom podczas szkoleń.  Jeśli niezbędne jest, by hostessy posiadały określone informacje, które w szczegółach mają przedstawiać klientom wówczas niezbędne jest zapewnienie czasu, w którym mogą odbyć się szkolenia produktowe. Oczywiście tego rodzaju usługi będą również nieco bardziej kosztowne.

Do organizowania imprez bardzo często zatrudniane są firmy evenetowe. W takich firmach można liczyć na to, że zatrudnią one doświadczone hostessy. Wiele takich firma zatrudnia również na stałe hostessy, które nie tylko posiadają duże doświadczenie w zakresie obsługiwania określonych rodzajów imprez, ale również posiadają specyficzne umiejętności, jak znajomość mniej popularnych języków obcych.

© Copyright domimedia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.